YT

linkedin ok

TurboTest

Článek ke stažení

 

turbo test 1 20161205 1099924912TurboTest je zařízení pro kontrolu a nastavování systémů variabilní geometrie lopatek turbodmychadla a pro měření jeho výkonu. Přístroj má dva režimy provozu. Statický mód, který umožňuje upravit geometrii lopatek v klidu a dynamický režim, který simuluje pracovní podmínky turbodmychadla ve vozidle.

V dynamickém režimu je turbína mazána olejem o odpovídající teplotě a tlaku, což umožňuje nastavení proměnlivé geometrie v otáčkách. S tím souvisí nejen možnost měřit průtok vzduchu přes lopatky variabilní geometrie, ale také, což je nejdůležitější, i samotný výkon generovaný turbodmychadlem.

Výsledky měření několika poloh aktuátoru jsou porovnávány s vloženými továrními parametry nových turbodmychadel pro dosažení stejné úrovně přeplňování. Zařízení označuje počáteční bod pomocí rychlosti otáčení turbíny, což eliminuje chybu při běžném nastavení polohy aktuátoru. Měřicí systém TurboTestu má předinstalovanou databázi nastavení proměnlivé geometrie originálních turbodmychadel a jejich parametry přeplňování, která může být rychle a snadno aktualizována pomocí Wi-Fi připojení.

TurboTest je unikátní technologie patentovaná na celém světě k dispozici pouze u značky CIMAT a tvoří nový standard v procesu regenerace turbodmychadel a garance jejich správného přeplňování.

 

 

Charakteristika zařízení

  • ovládání pneumatických a elektronických aktuátorů pomocí měřícího modulu,
  • doba jednoho měření okolo 15 sekund,
  • kalibrační databáze pro 200 turbodmychadel ve standardu,
  • univerzální hlavice pro montáž turbodmychadel,
  • REA přeprogramování od Hella, Siemens,
  • měření výkonu v pracovních otáčkách,
  • startovací sada adaptérů pro nejpoužívanější turbodmychadla,
  • integrovaný ovládací panel s měřicím modulem nejnovější generace,
  • přívod vzduchu 4 bary pro malá turbodmychadla, do 8 barů pro turbodmychadla pro nákladní automobily.

 

TURBOTEST EXPERT – popis funkce

TurboTest Expert své uživatele stále více utvrzuje v tom, že je nejvíce funkční stroj sloužící k regulaci nastavitelné geometrie turbodmychadel. Zařízení umožňuje regulaci nastavitelné geometrie dle specifikace výrobce ne pouze s ohledem na proudění vzduchu skrze lopatky turbodmychadla, ale také s ohledem součinitele plnícího tlaku měřeného na výstupu turbodmychadla, kdy turbodmychadlo pracuje pod zatížením jako v automobilu.

Díky této možnosti má autodílna, která se zabývá regenerací turbodmychadel, jistotu, že zregenerované turbodmychadlo po návratu k zákazníkovi a jeho zamontování ve vozidle bude generovat přesně takový plnící tlak jako má nové turbodmychadlo.

Navíc stroj TurboTest umožňuje změřit výkon strany komprese ve vztahu k otáčkám, což je funkce potřebná zejména pro autoservisy zabývající se oblastí hybridních turbodmychadel.

Další funkcí je plně automatická regulace nastavitelné geometrie současně programující řídící jednotku elektronického aktuátoru, při zohlednění průtoku v bodě uzavření a otevření lopatek mechanizmu nastavitelné geometrie.

Sídlo

Podnikatelská 565,
190 11 Praha 9 - Běchovice

Showroom

Podnikatelská 565,
190 11 Praha 9 - Běchovice

Kontakty

napište nám

Email:
info@vibrostroje.cz
servis@vibrostroje.cz

Telefon:
+420 777 072 527
+420 724 072 528